Mai mult cu gândul la partida cu Corona Brașov, băimărencele au fost surprinse de echipa condusă de Florin Cazan. HCM-ul a condus cu 1-0, însă din acel moment oaspetele au controlat partida până la pauză, având chiar și cinci goluri avantaj (11-6). De la reluare, meciul a fost echilibrat încă zece minute (20-20), moment în care gazdele s-au trezit și au apăsat pe accelerație, obținând în final un succes categoric, la 13 goluri.

Cu 10 jucătoare, dintre care un portar,  aceasta este formula în care Universitatea Neptun Constanța a venit in Baia Mare pentru meciul de deschidere al etapei a patra din liga feminină.

HCM Baia Mare – CSU Neptun Constanța 36-23 (13-15)
HCM Baia Mare: Buceschi 8 goluri, Nechita 7, Ardean-Elisei 5, Marin 4 (1 din 7m), Gjorgjijevska 3, Oltean 3, Herrem 2, Arțiukovici 1, Makeeva 1, Tatar 1, Lobach 1
CSU Neptun: Enescu 9 goluri (6 din 7m), Tămaș 7, Toma 3, Bărbos 2, Mărginean 2
Aruncări de la 7m: 1/1, respectiv 6/6
Eliminări: 5 x 2 min., respectiv 4 x 2 min.