Meci acuzat de blat în Belgia. Au ratat trei penalty-uri, Gillet a fost un adevărat Duckadam! În prelungiri și-au dat autogol
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu,

Meci incredibil între Anderlecht şi Malines, în prima ligă belgiană. Partida s-a încheiat 1-1, după ce trupa din Bruxelles a irosit trei lovituri de la 11 metri. Egalarea a survenit în prelungiri, autogol caraghios!

12070887_875823409137539_100496647_n

Gillet a parat trei penalty-uri!

Praet (min. 7), Okaka (14), în prima repriză, şi Tielemans (89), în cea de-a doua, au executat lovituri de la 11 metri, dar portarul oaspeţilor, Jean-Francois Gillet a făcut pe Helmut Duckadam și a apărat de fiecare dată!

Apoi, în minutul 90+4, gazdele şi-au înscris un autogol incredibil, prin Mbodji, după o repunere a mingii din aut.

Meciul s-a închieat 1-1, dar a fost suspectat de blat încă dinaintea fluierului de start, cota pentru x scăzând dramatic pe site-urile de pariuri, în ziua partidei.

După 10 etape, Anderlecht e pe 3, cu 19 puncte, la patru puncte de surprinzătorul lider Oostende. Malines e pe 13, cu 9 puncte.
În Columbia toată lumea știe cine este soția lui Giovanni Becali. L-au eliberat imediat dintr-o pușcărie din Bogota când au aflat cum o cheamă
Intră în vigoare de mâine! Toți românii trebuie să afle asta: ce se întâmplă pe 16 august 2020