Pandurii Târgu Jiu a remizat cu CSM Râmnicu Vâlcea
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

De Petre Dobrescu,

Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, 2-2, partida amicală împotriva echipei de Liga a II-a CSM Rm. Vâlcea, disputată la Vâlcea, pe un teren foarte afectat de ploile căzute în ultimele zile.

Majoritatea jucătorilor au evoluat 45 de minute, singurii care au rămas până la final fiind Eric de Oliveira și Elton da Silva.

Gazdele au deschis scorul rapid, în minutul 2. După o acțiune personală a lui Răduț, acesta i-a pasat lui Mihai Roman, care a egalat înainte de pauză.

Vâlcea a revenit în avantaj, după un penalty acordat pentru un presupus fault al lui Cordoș. Tânărul Andrei Pițian a stabilit scorul final, 2-2, cu o lovitură de cap.

Pandurii a început cu următoarea formulă de echipă: Mingote  – Şandru, Cordoş, Horj, Grecu – Elton da Silva, Anton – Răduţ, Eric de Oliveira, Nicoară – M. Roman

FOTO Noua cucerire a lui Ion Ion Țiriac e amețitoare! Cu ce star se iubește, după Ileana Lazariuc
Klaus Iohannis, surprins cu ALTĂ femeie la Ziua Marinei. Cine e bruneta cu care a defilat azi, de Sfântă Mărie. Unde e Carmen?!