Victoria Simonei Halep la Roland Garros 2018, în fața jucătoarei Sloane Stephens ocupă locul patru în topul respectiv.

Simona Halep, în topul celor mai emoționante momente din tenis din ultimul deceniu

„În sfârșit! Simona Halep a revenit după ce a fost condusă cu un set și a avut un break în spate pentru a obține primul sau titlu major la Paris. Prin acest succes ea a șters înfrângerea devastatoare din fața Jelenei Ostapenko.

Momentul special al lui Halep a fost unul dintre momentele cele mai mișcătoare ale deceniului datorită purității emoțiilor sale și a felului în care a sărbătorit”, au comentat jurnaliștii americani de la Tennis Now, potrivit ziare.com.

Cel mai lacrimogen moment din ultimul deceniu a fost desemnat succesul obținut de Juan Martin del Potro în fața lui Novak Djokovic la Jocurile Olimpice din 2016. Sârbul a părăsit terenul de tenis cu ochii in lacrimi.

FOTO: Hepta; captură video

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații