În sferturile turneului dotat cu premii în valoare de 2.369.000 de dolari, Cîrstea va juca contra învingătoarei dintre Petra Kvitova (Cehia, locul 6 WTA şi câştigătoarea titlului la Toronto, în 2012) şi Samantha Stosur (Australia, locul 11 WTA).

În turul doi, Sorana a trecut de daneza Caroline Wozniacki (9 WTA), în trei seturi, într-o partidă care a durat aproape 3 ore şi s-a încheiat cu scorul de 5-7, 7-6 (0), 6-4.

În prezent, Cîrstea ocupa locul 27 în ierarhia feminina a tenisului mondial. Ea este a doua româncă în acest clasament, după Simona Halep, care ocupă locul 23, cu 1.885 de puncte.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.