Din cele 11 persoane, una este din Neamţ şi câte două din Arad, Bacău, Constanţa, Prahova şi Suceava.

Ministerul Sănătăţii reia, luni, recomandările către populaţie în sensul ca, în aceste zile cu temperaturi foarte scăzute, să evite expunerea la frig, să se îmbrace adecvat, cu căciuli şi mănuşi, să consume alimente bogate în proteine, grăsimi nesaturate, fructe şi legume şi să evite consumul de bauturi alcoolice.

Totodată, Ministerul Sănătăţii atenţionează, din nou, asupra grijii speciale care trebuie acordată copiilor.

„Copiii nu vor fi lăsaţi să aştepte în interiorul autovehiculelor parcate. De asemenea, vor fi evitate trasporturile copiilor pe distanţe lungi, mai ales dacă maşinile nu au posibilităţi de climatizare sau sunt neechipate corespunzător”, se arată într-un comunicat al Ministerului Sănătăţii.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.