0-131663-untitled8.jpgMai multe percheziţii au avut loc în această dimineaţă la locuinţele unor angajaţi ai Serviciului Eliberare Permise Auto din Sfântu Gheorghe, acuzaţi că au acţionat ilegal pentru facilitarea obţinerii unor permise auto.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Direcţiei Generale Anticorupţie, 19 persoane au fost puse sub învinuire, fiind începută urmărirea penală împotriva lor. Cele 19 persoane sunt acuzate de dare de mită, luare de mită, trafic de influenţă, complicitate la infracţiune de luare de mită.

Conform comisarului Manuela Popescu, şeful Biroului Anticorupţie Covasna, există ordonanţe şi mandate de aducere emise de Parchet pentru 17 persoane, ele urmând să fie puse în executare de ofiţeri de Poliţie Judiciară din judeţ.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.