Rudele povestesc că micuţul de şase ani dormea într-o cameră alăturată, în momentul în care părinţii săi au început să se certe. Din cauza zgomotelor, el s-a trezit şi a văzut cum tatăl lui, Marcel Alecu, i-a tăiat gâtul mamei sale şi a înjunghiat-o în abdomen, după care s-a spânzurat în podul casei.

«L-a înşelat şi acum doi ani»

“Cine ştie prin ce o fi trecut sărăcuţul băieţel, de şase ani? Din câte am înţeles, el a fost cel care i-a anunţat pe vecini ce s-a întâmplat. Băiatul şi sora lui, de 10 ani, au fost duşi imediat la o mătuşă”, a spus vecina familiei Alecu, Ana Dumitru.

“Fiul meu bănuia că Marinela ar avea un amant şi că ar vrea să-l părăsească. L-a înşelat şi acum doi ani. Nu ştiu cum de a iertat-o. Dar, acum, nu a mai avut scăpare”, ne-a spus, printre lacrimi, Maria Alecu, mama lui Marcel.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.