Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ), citat de Agerpres, accidentul rutier a avut loc între localităţile gălăţene Cuca şi Băleni.

Se pare că şoferul maşinii nu a adaptat viteza la condiţiile de carosabil umed şi ceaţă, autoturismul izbindu-se violent de un copac, după care s-a răsturnat.

În urma impactului, o femeie şi un bărbat din autoturism au suferit leziuni foarte grave şi au fost resuscitaţi minute în şir de echipajele SMURD trimise la faţa locului.

După stabilizarea lor, au fost transportaţi în comă la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Galaţi, medicii fiind rezervaţi în privinţa şanselor lor de supravieţuire.

Foto: IPJ Galați

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații