afaceristSute de oameni l-au condus, ieri, pe ultimul drum pe Valeriu Damian, patronul unui lanţ de benzinării din Bacău. La căpătâi i-au stat soţia sa, Vica, cea care a şi descoperit cadavrul, dar şi cele două fiice ale cuplului. Soţia lui Damian este încă în stare de şoc şi nu le-a putut oferi prea multe indicii anchetatorilor.

Au ADN-ul hoţilor

Cu toate acestea, potrivit unor surse judiciare, oamenii legii sunt pe urmele celor doi hoţi care au încercat să îl jefuiască pe afacerist şi care l-au lăsat să moară sufocat cu banda adezivă, în timp ce ei se îmbătau cu alcoolul găsit în casă. De altfel, una dintre probe e chiar ADN-ul lăsat pe pahare! “S-au luat probe, avem ADN-ul autorilor. Avem un cerc de suspecţi şi sperăm, în scurt timp, să-i putem identifica”, a declarat Felix Bănilă, prim-procuror al Tribunalului Bacău.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.