Fetiţa a fost descoperită, astăzi, de o femeie care căuta nuci, în zonă, şi a auzit un scâncet. Când s-a apropiat de locul respectiv a văzut copilaşul, imediat femeia alertând autorităţile.

Un echipaj al Poliţiei şi o Ambulanţă au preluat bebeluşul abandonat şi l-au dus la Spitalul de Copii ‘Louis Ţurcanu’, unde a fost preluat de medicii care au stabilizat starea micuţei.

„La mâna copilului, îmbrăcat într-o bluziţă, a fost găsit un bilet pe care scria că s-a născut pe 13 septembrie 2010. Poliţiştii fac cercetări pentru a afla exact locul naşterii şi, mai apoi, să o găsească pe mamă. Aceasta riscă să fie decăzută din drepturile părinteşti„, a declarat Emil Andrei, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Timiş, citat de Agerpres.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.