Un concurs de aterizare la punct fix, dedicat primei femei paraşutiste din România, Smaranda Brăescu, s-a desfăşurat dimineaţa.
S-au aliniat la start cele mai bune sportive din ţară, iar spectacolul a fost unic. După-amiază, un altfel de eveniment a umplu de culoare centrul Bucureştiului: Marşul Diversităţii, organizat de comunitatea gay din România, care a militat, din nou, pentru legalizarea căsătoriilor gay. Ca în fiecare an, participanţii au ieşit în stradă machiaţi, purtând ţinute stridente şi bannere cu diverse mesaje.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.