Actorul Danny Masterson, acuzat pentru trei violuri, a fost arestat miercuri la 11:30 și eliberat câteva ore mai târziu, după ce a plătit o cauțiune de 3,3 milioane dolari, arată sursa citată.

Potrivit datelor oficiale, actorul ar fi comis violurile între anii 2001 şi 2003.

Daniel Peter Masterson este acuzat că a violat o femeie de 23 de ani între ianuarie și decembrie 2001. De asemenea, el ar fi violat o femeie de 28 de ani în aprilie 2003 și o altă femeie de 23 de ani în iarna din 2003, potrivit autorităţilor.

Avocatul lui Masterson, Tom Mesereau, a declarat că actorul „este nevinovat și suntem siguri că va fi exonerat atunci când toate probele vor ieși la iveală și martorii vor avea ocazia să depună mărturie”.

Toate faptele au avut loc în casa actorului din Hollywood Hills. Dacă va fi condamnat, Danny Masterson riscă minimum 45 de ani de închisoare, însă pedeapsa maximă ar putea fi închisoare pe viaţă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.