„Doamna Gabriela Vrânceanu Firea se află într-adevăr în vacanţă, însă nu vă pot confirma dacă este sau nu plecată împreună cu domnul Pandele”, a declarat, pentru Libertatea.ro, reprezentanta jurnalistei de la Antena 3.

Posibila poveste de dragoste dintre cei doi prinde contur după ce edilul ilfovean a confirmat într-un comunicat remis site-ului evz.ro că a cerut-o în căsătorie pe Firea.

„Da, este adevărat! Am cerut-o în căsătorie pe doamna Gabriela Vrânceanu Firea! O femeie pe care o iubesc şi o respect foarte mult! Înainte de a fi o persoană publică sunt un om normal cu sentimente şi trăiri ca oricare altul! L-am cunoscut pe Răzvan, Dumnezeu să-L odihnească, şi aş fi unul dintre cei mai fericiţi bărbaţi dacă Gabriela m-ar iubi, respecta şi mi-ar fi aşa de devotată cum i-a fost lui! Dacă Gabriela va accepta cererea mea în căsătorie, m-aş căsători cu ea „imediat”!”, arată Pandele, în comunicatul citat.

Gabriela Vrânceanu Firea a fost căsătorită timp de 17 ani cu Răsvan Firea, cu care are un fiu de 14 ani. Răsvan a murit în ianuarie anul acesta în urma unui atac cerebral. Acesta era bolnav de mai multe luni şi fusese supus unui transplant renal.

Florentin Pandele, fost social-democrat, actual membru al UNPR, a fost căsătorit timp de 15 ani şi are doi fii, unul absolvent al Institutului de Artă Teatrală şi Cinematografică, iar celălalt absolvent al Academiei de Studii Economice.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.