Acest proiect de lege a fost depus de către deputatul Eugen Tomac, fostul președinte al Partidului Mișcarea Populară!
Reducerea la 300 a numărului de aleși este una dintre cerințele de bazăa ale miilor de români care manifestă de 5 zile în stradă!
Mai mult, reducerea numărului de parlamentari a fost dorită încă din 2009 când, la referendumul inițiat de fostul președinte al României Traian Băsescu, peste 75 la sută din cei prezenți la scrutin au zis DA pentru ca în Casa Poporului să nu mai fie 588 de aleși cum sunt acum, ci doar 300, 200 de deputați și 100 de senatori.
”LEGEA STRĂZII”, depusă în Parlament. Se cere reducerea numărului de parlamentari

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.