Conducerea Spitalului Județean de Urgență din Craiova a anunțat că femeia a demisionat joi, înainte să fie audiată în Comisia de disciplină. 

Scandalul s-a iscat acum câteva zile, când un angajat Ford a povestit că liftiera de la Spitalul din Craiova a cerut șpagă din cadourile pentru copiii bolnavi de cancer.

Deși femeia a spus că nu ar fi intenționat să ia nimic din cadourile copiilor, ea a demisionat din funcție în urma incidentului.

„Vă aducem la cunoștință că liftiera acuzată în mediul online că ar fi pretins un cadou de la un grup de voluntari veniți la spital să aducă daruri pentru copiii bolnavi și-a prezentat, în cursul zilei de 13 decembrie, demisia.

Deși domnul care a făcut acuzațiile pe o rețea de socializare nu a venit să depună o plângere oficială, ancheta internă în acest caz a continuat. Doamna și-a prezentat demisia când a fost audiată în Comisia de disciplină.”, a anunțat Spitalul din Craiova.


„România nu face protecție socială, face o spoială de protecție socială”. Interviu exclusiv cu dr. Aurelian Giugăl, cercetător, coautor al studiului care compară România din 1918 cu cea din zilele noastre


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.