Pe 3 martie, medicul a pretins suma de 9.500 lei, cuantum pe care l-a redus apoi la 6.000 de lei, pentru a realiza o intervenţie chirurgicală în cadrul Institutul Oncologic Bucureşti, arată un comunicat al Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti. Medicul a primit banii joi de la pacientă, care l-a denunţat.

Medicul va fi dus vineri în faţa unui judecător de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Bucureşti, cu propunere de arestare preventivă pe o durată de 30 de zile.

Cercetările sunt efectuate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Direcţia Anticorupţie pentru Municipiul Bucureşti şi Judeţul Ilfov.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.