Pe bilet, femeia a scris că are doi complici înarmați care stau la intrarea în clădire. Angajații băncilor s-au conformat astfel cerințelor ei și i-au dat banii ceruți.

Femeia a fost prinsă într-un final de polițiști, urmând acum să fie acuzată în mod oficial de jaf. Ea le-a spus autorităților că este divorțată și că are un fiu de zece ani. Mai mult, ea a afirmat că a avut o afacere prin care vindea pește angro, dar a acumulat datorii de peste 50.000 de euro.

Proprietarii de afaceri mici au fost dur afectaţi de criza financiară, care a izbucnit în ţară în 2009 şi a provocat o puternică creştere a nivelului sărăciei şi a şomajului, notează AP.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.