Contul de YouTube al influenceriței, care se intitulează Nutty’s Diary, are 840.000 de urmăritori, iar cel de Instagram, 310.000.

„Specialistă” în tranzacționare de valută

Autointitulată specialistă în sfaturi financiare și tranzacționare de valute, ea și-a folosit popularitatea invitându-și adepții să depună bani în contul ei. A promis profituri de 25% pe trei luni, 30% pentru pe șase luni și 35% pe de 12 luni. 

În aprilie, clienții ei au început să se plângă că nu au primit plățile, așa cum li s-a promis. Într-o postare pe Instagram din 25 mai, Natthamon a spus că a făcut o greșeală în tranzacționare și a pierdut toți banii, dar a promis că își va plăti investitorii.

Se bănuiește că a fugit în Malaysia

Pe 24 iunie, ea a anunțat că este dată în judecată în două cazuri și că nu va putea onora plățile dacă va fi închisă.

Pe 28 august s-a aflat că femeia ar fi fugit în străinătate. Una dintre presupusele ei victime a oferit o recompensă de 30.000 de dolari oricărei persoane care ar putea furniza informații care să ducă arestarea acesteia.

Natthamon ar fi fugit în Malaysia. Cu toate acestea, înregistrările de imigrație obținute de ziarul The Nation arată că ea nu ar fi părăsit, de fapt, Thailanda. Poliția o caută, în baza unui mandat de arestare.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.