Un bărbat în vârstă de 36 din comuna Schitu, judeţul Olt este cercetat sub acuzaţia că ar fi omorât un tânăr pe care-l bănuia că i-a furat o căruţă cu fân.

„Ionel C., de 29 de ani, a fost găsit mort, într-o căruţă, şi prezenta mai multe leziuni la nivelul capului. Din cercetări a rezultat că fapta s-a petrecut pe o uliţă din Schitu, pe fondul unui conflict spontan. Ionel a fost agresat cu pumnii şi picioarele de Ion D., de 36 ani, din aceeaşi localitate, loviturile determinând moartea victimei’, a spus Claudia Radu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Olt.

Conflictul a fost provocat de bănuiala agresorului că victima i-ar fi furat o căruţă cu lucernă din câmp, dar poliţiştii susţin că cel ucis nu a furat nimic. Tânărul omorât se întorsese recent din Italia pentru a se căsători în satul natal.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.