Ordinul de protecție a fost emis pe 29 martie.

Dispune emiterea următorului ORDIN DE PROTECŢIE, privind reclamantul R. Cristian: «Obligă pârâtul R. Constantin să păstreze faţă de reclamantul R. Cristian o distanţă minimă de 50 m pentru o perioadă de 6 luni de la pronunţarea prezentei hotărâri. Dispune evacuarea temporară a pârâtului R. Constantin din imobilul situat în judeţul Neamţ, pentru o perioadă de 6 luni de la pronunţarea prezentei hotărâri. Atrage atenţia pârâtului R. Constantin că încălcarea oricăreia dintre măsurile dispuse prin ordinul de protecţie constituie infracţiune.”

A doua zi după emiterea ordinului de protecție, Constantin R. s-a dus la casa tatălui său și a încercat să intre. În acel moment, Cristian R. a anunțat poliția, relatează zch.ro.

În urma administrării probatoriului, polițiștii au luat măsura reținerii pentru 24 de ore față de bărbat, pe care l-au introdus în arestul IPJ Neamț” a declarat agentul șef adjunct Robert Costân, purtătorul de cuvânt al Poliției Neamț. Suspectul va fi dus la Judecătoria Piatra Neamț pentru emiterea unui mandat de arestare.


Citește și: „De ce nu mă întorc în România”. Povestea unei românce plecate de opt ani în Spania care vrea să renunțe la cetățenia română după ce și-a găsit unchiul legat de pat în spital!


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.