Deputaţii au votat, miercuri, validarea madatului de deputat al lui Petre Cioabă, în urma vacantării unui loc în Camera Deputaţilor, după ce Liviu Dragnea a fost condamnat la închisoare pentru 3 ani şi 6 luni cu executare.

Camera Deputaţilor a votat cu 243 de voturi „pentru” şi o abţinere validarea mandatului de deputat al lui Petre Cioabă.

Acesta a depus jurământul de deputat în plenul Camerei Deputaţilor.

Astfel, înlocuitorul lui Liviu Dragnea, pentru restul mandatului până în 2020 este consilierul judeţean din Teleorman Petre Cioabă.

Petre Cioabă are 72 de ani este și președintele organziației de pensionari a PSD Teleorman. În prezent, acesta este și consilier județean din partea social-democraților.

Pe ordinea de zi a Biroului Permanent al Camerei Deputaţilor se află scrisoarea PSD privind următorul nume de pe lista de candidaţi, pentru alegerea Camerei Deputaţilor, în circumscripţia nr 36 Teleorman.

În plus, conducerea Camerei va lua act de demisia lui Marcel Ciolacu din funcţia de chestor, în urma alegerile ca preşedinte al Camerei Deputaţilor.

Foto: Liber in Teleorman


Citeşte şi:

FOTOREPORTAJ DOCUMENTARIA / Iași, 150.000 de oameni și-o rugăciune într-un singur glas. „Papa se simte acasă între voi. Vă mulțumesc!”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.