Incidentul a avut loc pe un câmp între localitățile Însurăței și Zăvoaia, unde omul avea animalele la păscut, a notat obiectivbr.ro

Potrivit martorilor, acesta se pregătea să mulgă oile, alături de alți angajați. Descărcarea electrică luminoasă i-a fost fatală atât lui, cât și unei ovine pe care o ținea în mâini. Imediat după ce fulgerul l-a lovit, ceilalți angajați au încercat să-l atingă, pentru a vedea dacă mai trăiește, însă s-au retras imediat cum au simțit că încărcătura electrică a victimei îi pătrunde și pe ei.

La fața locului a sosit un echipaj medical, însă tot ce a putut face a fost să constate decesul. Trupul neînsuflețit a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală.

Polițiștii au efectuat cercetare la fața locului și au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.


Cum explică un român ajuns politician în Spania alegerea sa: se săturase de corupție! „Am vrut mai mult pentru viața mea”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.