De Cristian Otopeanu,

Transferul lui Adrian Petre (22 de ani) la FCSB va produce schimbări inclusiv în sistemul de joc al roș-albaștrilor, pentru a-i face loc atacantului adus de la Esbjerg pentru suma de 800.000 de euro.

„Adrian Petre va fi integrat în cadrul echipei. Da, e nevoie de un atacant! Acum suntem în căutarile formulei potrivite. Cu venirea lui Adrian Petre, vom trece la un sistem cu atacantul central de profil. Gnohere, dacă se pregătește cum trebuie, s-ar putea să apară și el”, a declarat Bogdan Vintilă potrivit gsp.ro.

Cum ar putea arăta FCSB: Bălgrădean – Crețu, Planic, Miron (Cristea), Panțîru – Olaru (Moruțan), Filip (Nedelcu), Tănase (Oaidă) – Man, Petre, Coman

În meciul cu Dinamo, FCSB a început meciul cu extrema Dennis Man ca atacant central. Ulterior, Vintilă l-a introdus pe Harlem Gnohere, care nu s-a remarcat cu nimic.

Dinamo – FCSB 2-1, în etapa a 25-a a Ligii I

Dinamo a învins-o pe FCSB, în etapa a 25-a a Ligii I, scor 2-1, într-un meci jucat pe Arena Națională. FCSB a evoluat în inferioritate numerică din finalul primei reprize, după eliminarea lui Cristea.

Pentru Dinamo au marcat Sin ’37 și Lazăr ’62, în timp ce pentru FCSB a înscris Tănase ’45+9 (p).

Șeful Secției de Chirurgie din Spitalul Deva și-a scos nevasta din carantină pe barba lui
Recomandări

Dinamo: Piscitelli – Kostrna, Puljici, R. Grigore, Sin (Răuţă ’86) – Mrzljak, I. Filip – R. Moldoveanu (V. Lazăr ’58), Fabbrini, Sorescu – Perovici (D. Popa ’45+5). Antrenor Dusan Uhrin

FCSB: Bălgrădean – Creţu, I. Cristea, Planici, Soiledis – Olaru (Oaidă ’46), L. Filip, Fl. Tănase – Moruţan (Ad. Popa ’46), Man, Fl. Coman (Gnohere ’66). Antrenor Bogdan Argeş Vintilă

Cartonaşe galbene: Mrzkjak ’20, Fabbrini ’31, I. Filip ’44+8, V. Lazăr ’59, Kostrna ’79 / Planici ’33, Man ’67, Oaidă ’77

Cartonaş roşu: Cristea ’44

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Mihai Marius Marica, Marius Badea – Ionuţ Coza;

Citeşte şi:

Victorie pentru Dinamo în derby-ul cu FCSB. Arbitrul întâlnirii a întrerupt meciul 10 minute, din cauza unor obiecte aruncate din tribune. FCSB a jucat în inferioritate aproape trei sferturi din partidă

Adrian Petre, noua achiziție FCSB, și-a anunțat obiectivul: ”Vreau titlul!”

Imagini adevărate! Polițiștii acuzați de soția politicianului PNL asociat cu clanurile interlope că ”Intră și ne omoară!” au vorbit în șoaptă cu copiii și s-au jucat cu câinele băiețelului

Medicul Virgil Musta, din spitalul timișorean cu cei mai mulți pacienți vindecaţi, ne dă 13 sfaturi esențiale în lupta cu coronavirusul