0-169507-base.jpgPreşedintele a  susţinut, duminică, un scurt discurs, după care a plecat grăbit. La câteva secunde după ce s-a urcat în maşină şi-a dat seama că-şi uitase soţia, aşa că a coborât din autoturism zicând: „Mi-am uitat soţia aici”.

Preşedintele s-a întors în Pavilionul Expoziţional, unde se afla soţia sa, şi a vizitat împreună cu aceasta, timp de aproximativ 20 de minute, standurile Târgului Estival, unde sunt expuse cărţi, CD-uri şi antichităţi.

În cadrul discursului, Traian Băsescu a declarat că el crede în autonomia locală şi i-a îndemnat pe primarii prezenţi să nu se mai ferească de acest cuvânt.

„Cred în autonomia locală şi v-aş propune să nu vă mai feriţi de acest cuvânt, de care ne-am ferit ani de zile”, a afirmat şeful statului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.