Accidentul a avut loc în noaptea de 10 spre 11 noiembrie, iar bărbatul în vârstă de 43 de ani a primit ajutor de la un echipaj al ambulanței din Neamț.

Călătorul a fost dus de urgență la spitalul din localitate de un echipaj cu medic al Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, t cu traumatism cranio-cerebral acut și contuzie toracică. Datorită stării grave, a fost transferat la spitalul din iași, relatează ziarulceahlaul.ro

O patrulă de Poliție Transporturi din Iași, care se afla în tren a stabilit că omul s-a accidentat din neatenție.

Bărbatul, care circula cu trenul Botoșani-București, a coborât în Gara Roman, unde a fumat o țigară. Nu a fost atent când s-a dat semnalul de plecare a trenului, însă l-a văzut pus în mișcare și a fugit să-l prindă. A încercat să se prindă de bara din dreptul scării de acces în vagon, însă ușile automate s-au închis și bărbatul a căzut, izbindu-se cu capul de ciment.

Sursa foto: ziare.com


Citește și: VIDEO | Aceasta este cea mai sigură clădire din România în caz de cutremur: Rezistă şi la un seism catastrofal!


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.