Ocupată cu alte treburi, mama copilului l-ar fi pierdut câteva clipe din vedere, moment în care copilul s-a urcat pe geam să se joace.

Băiatul a căzut pe zăpadă, acest lucru putând să fie norocul său, neaua ameliorând căderea, scrie Ziarul de Iași.

Copilul a fost transportat la UPU a Spitalului “Sf. Maria” de un echipaj al SMURD,iar din primele informaţii ale medicilor, băiatul, cu autism, a suferit un traumatism craniocerebral, fractură deschisă de humerus şi contuzie toracoabdominală.

Politiștii ajunli la fața locului au deschis o anchetă pentru a afla cu exactitate împrejurările în care s-a întâmplat incidentul.


Citește și: REPORTAJ/Soţul Iuliei Ganea a ajuns la înţelegere cu individul care i-a distrus familia: l-a scăpat de puşcărie, dar nu îl va ierta niciodată

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.