Poliţiştii au reuşit să prindă în flagrant pe unul dintre liderii reţelei, L.M.T, în vârstă de 26 de ani, profesor la Grupul Şcolar „Vasile Juncu” din Miniş, judeţul Arad.

De asemenea, poliţiştii au efectuat o percheziţie şi la domiciliul celuilalt lider al reţelei, S.A.O.D., de 24 de ani, student la Facultatea de Drept din Arad, pe care îl supravegheau de mai mult timp.

La domiciliul acestuia au fost descoperite droguri, dar şi sume de bani obţinute din comercializarea drogurilor, motiv pentru care a fost reţinut. Poliţiştii au descoperit la cei doi membri ai grupării cantitatea de 198 de grame de canabis.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.