Conform sursei citate, polițiștii i-au controlat pe clienți în jurul orei 19.00. Atunci, un tânăr de 21 de ani le-a arătat certificatul verde, care atestă vaccinare anti-COVID, trecerea prin boală sau rezultatul negativ al unui test COVID, pe care îl avea pe telefon al unei alte persoane. Oamenii legii l-au dus pe bărbat la secția de poliție și i-au deschis dosar penal pentru infracțiunea de „falsul privind identitatea”.

Polițiștii au anunțat că, în total, în timpul raziei de sâmbătă, au fost legitimate 126 de persoane, verificate 38 de societăți comerciale și controlate 89 de autoturisme și au fost aplicate 76 de amenzi în valoare totală de 29.175 de lei.

Județul Timiș are o rată de infectare de 10,6, anunță Grupul de Comunicare Strategică duminică.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.