Identic cu nenorocirea din Muntenegru

Tragedia din Bulgaria pare trasă la indigo cu accidentul teribil ce s-a petrecut pe 23 iunie anul trecut, în Muntenegru. Atunci, un autocar românesc cu doi şoferi şi 45 de turişti s-a prăbuşit într-o râpă, după ce a derapat, în defileul râului Moraca, la Grlo. În accident, 18 români au murit, printre care şi poliţistul George Ciobanu, care se afla la volan, iar 29 au fost răniţi.

80 de români, blocaţi în Dubai

Aproximativ 80 de români erau ieri blocaţi în Dubai, după ce avionul TAROM care trebuia să îi aducă la Bucureşti a avut o defecţiune tehnică. Printre pasageri se numărau şi militari români din Afganistan, care se întorceau acasă în permisie.
Avionul trebuia să decoleze din Dubai sâmbătă, la ora 15.45 (ora României) şi să ajungă la Bucureşti ieri, la 11.15. Însă călătorii au fost informaţi, în timp ce aşteptau aeronava, că aceasta a avut o defecţiune tehnică şi se încearcă repararea ei, iar în cele din urmă cursa a fost anulată.
Aşadar, pasagerii au fost preluaţi de personalul aeroportului din Dubai, care le-au dat sendvişuri şi i-au cazat la hotelul aeroportului din Dubai. (Andreea Ciocănel)

Untitled-2_652166.jpgIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 5

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.