Pentru că la un moment-dat căldura devenise insuportabilă, Adina s-a răcorit sub jetul de apă al unui aspersor destinat irigării grădinii, sub privirile îngrijitorilor amuzaţi de gestul ei.
Adina a mers la Zoo însoţită de patrupedul sau Lilo, motiv pentru care era cât pe ce să nu poată intra pentru că la Grădina Zoologică n-ai voie cu animale. Cei doi s-au oprit în faţa fiecărei cuşti în parte, însa cel mai mult au zăbovit în faţa cuştii maimuţelor, cu care Adina s-a jucat preţ de câteva minute în pofida faptului ca Grădina este împânzită cu plăcuţe pe care scrie că apropierea de animale şi mângâierea sau hrănirea lor este strict interzisă.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.