Divă a telenovelelor latino-americane, Gabriela Spanic a oferit un interviu sincer pentru publicația Correo, cu doar o lună înainte de începerea turneului său în Peru, alături de spectacolul „Brujas”. Cunoscuta actriță a vorbit despre cariera sa, despre faima care i-a adus atât satisfacții, cât și controverse, dar și despre modul în care își apără demnitatea în fața criticilor și zvonurilor.

„Nu merg prin viață provocând pe nimeni. Eu nu mușc dacă nu sunt atacată”, a declarat Gabriela, subliniind că nu este o persoană conflictuală, deși a fost adesea percepută astfel în urma scandalurilor mediatice. Actrița a recunoscut că a fost nevoită să se apere de calomnii și defăimări, chiar și în instanță. „De cinci ani mă judec cu jurnalistul Gustavo Adolfo Infante și sunt pe cale să dau în judecată și un alt coleg din presă care m-a defăimat. Nu voi permite oricui să îmi murdărească numele”, a spus ea.

GABRIELA SPANICIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 18
Cazul Caracal. Procesul ultimilor rămaşi din lotul poliţiştilor şi magistraţilor acuzaţi că nu au salvat-o pe Alexandra din mâinile lui Gheorghe Dincă
Recomandări
Cazul Caracal. Procesul ultimilor rămaşi din lotul poliţiştilor şi magistraţilor acuzaţi că nu au salvat-o pe Alexandra din mâinile lui Gheorghe Dincă

Cum a devenit Gabriela Spanic cunoscută

Gabriela Spanic, devenită celebră pentru rolul dublu din „La Usurpadora” – una dintre cele mai difuzate telenovele din lume – își amintește cu emoție de succesul răsunător al producției: „A fost un fenomen mondial. Noi generații o descoperă acum, și asta m-a ajutat să câștig și fani tineri”.

Cu o carieră începută de jos, ca figurantă, Gabriela Spanic pune accent pe disciplină și respect pentru meserie, criticând tendința actuală de a promova influenceri în roluri actoricești doar pentru notorietatea online: „Este o lipsă de respect față de actorii care s-au pregătit ani întregi. Eu vin dintr-o școală de rigoare, punctualitate și muncă serioasă”.

În ceea ce privește succesul unei telenovele, Gabriela Spanic este ferm convinsă: „Totul începe cu scenariul. Apoi urmează regia și producătorul, care trebuie să fie ferm și să nu permită ca actorii să schimbe replicile după bunul plac. Personajul spune că cerul e verde? Atunci cerul e verde!”

Gabriela Spanic merge în Peru, în turneu

Actrița urmează să ajungă în Peru, unde va interpreta rolul Luisei, o prostituată de lux, în piesa Brujas, spectacol ce va fi jucat în mai multe orașe din țară. După turneu, va rămâne o săptămână suplimentară pentru un show personal în care va cânta, va dansa și va împărtăși povești din culisele unei cariere impresionante.

Benjamin Hodges, fost şef al Armatei SUA în Europa: „Putin va mai conduce Rusia încă cel puțin 10 ani”
Recomandări
Benjamin Hodges, fost şef al Armatei SUA în Europa: „Putin va mai conduce Rusia încă cel puțin 10 ani”

„Luisa este o femeie care, deși se prăbușește pe dinăuntru, afișează mereu un zâmbet. M-am îndrăgostit de personaj. Este exact genul de rol care mă provoacă și mă inspiră”, a conchis actrița.

Rezultate finale BAC 2025, după contestații – publicate pe edu.ro!

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.