Simona Pătruleasa, celebra prezentatoare TV, a dezvăluit recent că nu își dorea neapărat să se mărite atunci când a fost cerută în căsătorie de Sabin Ivanof. Cei doi sunt împreună de aproape 20 de ani, iar povestea lor de dragoste continuă să fie un model pentru mulți.

Într-un interviu recent pentru viva.ro, Simona Pătruleasa a povestit cum a fost cerută în căsătorie de Sabin Ivanof.

„Nu mă așteptam, sincer. Căsătoria nu era o prioritate pentru mine, nu îmi doream neapărat să mă mărit. Noi eram foarte bine în relație. Răspunsul a venit la fel de firesc, frumos și normal cum a fost și cererea (zâmbește)”.

Și a continuat: „Știu că mulți se așteaptă la un adevărat scenariu, la o cerere pompoasă. În cazul nostru, a fost ceva care a venit firesc. Eram în mașină și, fără vreo pregătire sau exagerare, pur și simplu m-a cerut în căsătorie. Simplu și frumos! Nunta din Capri este una dintre cele mai frumoase amintiri. Am avut alături prieteni dragi, iar peisajele incredibile au făcut din experiența aceasta una aproape ireală. Este destinația în care aș merge, fără să ezit, în fiecare an”.

Sabin Ivanof și Simona Pătruleasa (2)Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 9
Un fost judecător al CCR are 10.000 de euro pensie și e bucuros că rămâne cu toți banii, după decizia CCR: „Avem dreptul. Nu înțeleg ce atâta tam-tam”
Recomandări
Un fost judecător al CCR are 10.000 de euro pensie și e bucuros că rămâne cu toți banii, după decizia CCR: „Avem dreptul. Nu înțeleg ce atâta tam-tam”

„Nu ne surprindem cu lucruri materiale”

Chiar și după două decenii de mariaj, relația lor este la fel de solidă și plină de surprize. Simona a dezvăluit că Sabin reușește încă să o surprindă în moduri plăcute. Cuplul demonstrează că dragostea și respectul reciproc pot menține vie o relație pe termen lung.

„Nu ne surprindem cu lucruri materiale. Ne place să petrecem timp împreună și, când avem câte o fereastră, ne vedem și mâncăm împreună în oraș, iar apoi mergem și o luăm pe Ingrid de la școală. De multe ori îmi spune că noi suntem singurii care venim să o luăm împreună. Ingrid, cum spuneam, este centrul universului nostru, și e o bucurie pentru noi să fim alături de ea cât mai mult timp”, a mai spus prezentatoarea TV pentru sursa mai sus-menționată.

„Nu este ușor să găsești o persoană cu care să petreci atâta timp”

Vedeta de la Kanal D a povestit cum a fost cucerită de soțul ei. „Anul viitor împlinim 20 de ani de când ne-am cunoscut și suntem împreună. M-au cucerit privirea și vocea lui caldă, frumoasă. Nu este ușor să găsești o persoană cu care să petreci atâta timp. Noi, ca oameni, ne mai schimbăm, dar dacă nu ai motive de bucurie pe care să le împarți, lucruri de făcut împreună și pasiuni comune este foarte greu să rămâi într-o relație mult timp”.

Vezi pe Libertatea subiectele la proba la română la Evaluare Naţională 2024, iar de la ora 13.00, rezolvarea subiectelor la română – Evaluare Naţională 2024!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (1)
Avatar comentarii

Realist2023 25.06.2024, 13:04

"Eram în mașină și, fără vreo pregătire sau exagerare, pur și simplu m-a cerut în căsătorie." NB: Masina era un Lamborghini in parcarea Cazinoului din Monte Carlo.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.