1. Materiale înflorate

Ce veselie e în şifonier!În noul sezon se poartă ţinutele de cocktail şi de seară imprimate cu imagini idilice ale grădinilor britanice, fotografii de tapet, dar şi cu legume, fructe şi zarzavaturi.
“Nelipsită din colecţiile primăvară- vară 2012 este culoarea verdele smarald, uneori combinată cu tonurile brune ale pământului, dar şi cu nuanţe de roşu şi galben”, spune Ovidiu Buta.
Designerii de la Marni propun ţinute preţioase pentru petrecerile în aer liber şi rochii în forma literelor X şi A, dar şi deux pieces-uri şi mantouri largi. “Florile apar cam peste tot, fie prinse în păr, fie aplicate pe genţi şi sandale”, mai spune criticul de modă Ovidiu Buta.
Ce veselie e în şifonier!
Colecţii reprezentative: Blumarine, Bluegirl, Dolce & Gabbana, Junya Watanabe.
Ce veselie e în şifonier!

Ce veselie e în şifonier!
Ce veselie e în şifonier!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.