ACTUALIZARE 10 decembrie. Bernadette Szocs a pierdut Marea Finală la echipe. ”Team Persson” a fost învinsă de ”Team Maze”, scor 13-20. Berni a pierdut meciul decisiv cu japoneza Hina Hayata, scor 1-4 (10-11, 10-11, 7-11, 6-11, 7-4). Asiatica a consființit, practic, victoria echipei sale. Hina Hayata a câștigat cu mult noroc primul set, tuș și neț la ultimele două puncte. În loc de 16-13 la general s-a făcut 17-12 pentru ”Team Maze”, iar zarurile erau aruncate.

Trofeul la simplu masculin i-a revenit germanului Timo Boll, care a dispus în Marea Finală de colegul său, Dimitrij Ovtcharov, scor 3-1.

ACTUALIZARE, 8 decembrie. Berni a câștigat Marea Finală la simplu feminin împotriva jucătoarei Feng Tianwei din Singapore. Jucătoarea din România a primit un cec în valoare de 40.000 de dolari.

Bernadette Szocs – Feng Tianwei 3-2 (9-11, 11-10, 11-9, 4-11, 5-3 kill zone)

Bernadette Szocs a câștigat turneul de simplu T2 Asia-Pacific Table Tennis League, dar a pierdut finala pe echipe / VIDEO

Berni Szocs a sărit în brațele antrenorului echipei sale, suedezul Jorgen Persson, după ce a câștigat finala

Berni Szocs a devenit star

Berni l-a îmbrățișat pe tatăl ei, după performanța realizată

Jucătoarea din România a învins-o dramatic, joi, în semifinale pe chinezoaica Liu Fei, o sportivă cu stil defensiv și s-a calificat în marea finală.

Berni Szocs – Liu Fei 11-9, 11-8, 4-11, 6-11, 5-4 (kill zone)

Berni, campioană europeană cu naționala feminină a României, joacă și Marea Finală pe echipe.

Echipa lui Berni, ”Team Persson”, întâlnește ”Team Maze”. Echipele sunt formate din trei jucători şi trei jucătoare.

Szocs face echipă cu Joo Saehyuk (Coreea de Sud),  Jun Mizutani (Japonia), Mattias Karlsson (Suedia), Suthasini Sawettabut (Thailanda) și Shi Xunyao (China).

Jucătoarea de 22 de ani, născută la Tîrgu Mureș, a terminat pe locul secund cu ”Team Persson”, la finalul celor șase runde preliminare, și s-a clasat pe locul patru în clasamentul individual feminin.

La simplu masculin în Marea Finală joacă germanii Timo Boll și Dimitrij Ovtcharov.

Bernadette SzocsIcon photoVEZI  GALERIA  FOTOPOZA 1 / 14

Obiceiul ciudat al finalistei de la Australian Open. Ce face între gameuri: „Nu am văzut niciodată așa ceva în tenis!”
Profeția lui Nostradamus despre posibilul război Rusia – Ucraina. Legătura tulburătoare cu România
Mario, băiețelul român ucis în Anglia, a fost înjunghiat mortal chiar de bunica lui. Părinții micuțului sunt devastați: "Era cel mai fericit copil"
Horoscop 28 ianuarie 2022. Săgetătorii au multe pe cap, ceea ce nu e deloc o noutate, dar asta e ceea ce poate complica lucrurile
Cine e tânărul cu BMW care a pierit în mașina strivită de un TIR, pe un drum drept
Surpriză. Vedeta prinsă pe un site de adulţi. Ce tarif avea. A fost imediat concediată