Clujenii au jucat modest 70 de minute. Haotic, fără orizont. Oaspeții au condus partida. Au dat dat lovitura în minutul 35, când Dina l-a servit excelent, la limita ofsaidului pe Serediuc, iar rapida extremă a profitat de indecizia lui Mincă și l-a executat cu un șut la colțul lung.

Cea mai mare ocazie de gol a CFR-ului a venit abia în minutul 48, când lovitura de cap a lui Păun a fost blocat formidabil de Râmniceanu.Au urmat două momente-cheie. Mai întâi, în minutul 64, Maftei a centrat, balonul a fost deviat spre Dina, care a dat-o-n bară din 4 metri. Mingea a sărit la Dragarski, care a și înscris, numai că reușita a fost anulată pentru un ofsaid inexistent!

Apoi, în minutul 69, Serediuc a scăpat singur și a trimis în bară, numai că, în prealabil, fusese busculat de Tiago Lopes în careu. Penalty, ba și eliminare. Iulian Dima n-a văzut nimic!

Chiajna s-a retras în ultimul sfert de ceas și CFR A profitat. Păun, la primul gol în Liga I, și Tiago Lopes au semnat o victorie nesperată. Trupa din Gruia speră să primească punctele la TAS, ilfovenii o iau de la capăt runda viitoare.

———————-

2-1, min. 90+3. Tiago Lopes a înscris golul victoriei din apropierea liniei porţii, după o centrare din partea dreaptă a lui Jakolis, prelungită de Guima.

1-1, min 87: Tiago Lopes a centrat din partea dreaptă, Rîmniceanu nu a reuşit să respingă şi Păun a înscris cu o lovitură de cap, din apropiere.

0-1, min 35: Dina l-a lansat în adâncime pe Serediuc şi acesta a deschis scorul cu un şut plasat, pe lângă Mincă.

CFR Cluj: Mincă – Tiago Lopes, Tînc, Carp, Camora – Veres (Negruţ ’46), Muniru – Chanturia (Jakolis ’76), Dore (Guima ’70), Păun – Tade. Antrenor: Francisc Dican.
Concordia Chiajna: Rîmniceanu – Maftei, D. Lung (Dragarski ’60), Ricardo Alves, Bucurică (Al. Stan ’54) – Vagner, Bruno Madeira, Purece, Muşat (R. Dumitru ’72) – Dina, Serediuc. Antrenor: Marius Baciu.
Cartonaşe galbene: Camora ’85, Chanturia ’90+5/ Al. Stan ’64, Bruno Madeira ’67, Maftei ’90+1.
Arbitri: Iulian Dima (central) – Valentin Avram, Bogdan Velicu (asistenţi) – Florin Marcu (rezervă).

Toată lumea a râs când Bendeac îl imita pe Pițurcă, gestul incredibil făcut de antrenor când s-au întâlnit într-un magazin. Bendeac: „M-a făcut să mă simt penibil. A fost oribil!”
Fată de 16 ani, reacție ADVERSĂ după vaccinarea cu Pfizer. Ce a pățit copila, de fapt
Tânăr din Alba ucis în casă de un coleg de serviciu care era obsedat de iubita lui. Orbit de gelozie, bărbatul i-a atacat cu un cuțit
Horoscop 20 aprilie 2021. Peștii s-ar putea să intre în conflict cu o persoană asociată cu munca lor zilnică
Apariția care stârnește multe ipoteze. Ce creatură apare în curtea unei femei, la 3:40 noaptea
Cristi Borcea, anunţul momentului. Nu e glumă: ”Valentina vrea asta!” Lovitură de teatru în familia lui
Cum să profiți de ajitorul Mastercard dacă ai afacerea ta  (PUBLICITATE)
Cum să profiți de ajitorul Mastercard dacă ai afacerea ta (PUBLICITATE)