Steaua a învins greu în deplasare pe CFR Cluj (1-0), prin golul lui Tănase din prima repriză. Iasmin Latovlevici a admis că echipa lui s-a chinuit să obțină victoria.

“E cam trasă de par victoria, nu de al meu, că nu am, dar dacă nu lua roşu Negruţ era mai bine pentru noi, rămîneam mai concentraţi. A fost greu, am avut doar două ocazii în a doua repriză. Cu Aktobe au fost multe probleme, am luat un gol dintr-o deviere, dar meciul din seara asta a fost diferit. Ne aşteptam să fie mult mai greu, au jucat şi ei la 3 zile, s-a simţit că nu sunt obişnuiţi. Campionatul e lung, e o perioadă lungă şi dacă se vor califica şi ei în Europa League va fi greu şi pentru ei. Nimeni nu e favorită, nici Steaua, nici Ludogoreţ. Pentru Steaua bani mulţi înseamnă transferul lui Gardoş, pentru el bucurie că merge la mai bine, a venit Luchin, nu e problema”, a declarat Latovlevici la Look TV.

CTP, reactie dura dupa meciul Simonei: "Greșeli de Djokovic jucând pe stradă cu băieții din Belgrad"