Prima repriză a stat sub semnul echilibrului, o singură dată pe tabela de marcaj fiind un avantaj mai mare de un gol, pentru oaspeți, în finalul primei reprize, când Chambery s-a desprins la 12-10 (min. 27), după serie de trei goluri, fructificând superioritatea numerică. Cele două echipe au intrat la pauză la egalitate, 12-12, CSMB reușind să recupereze pasivul.

În partea secundă a fost rândul bucureștenilor să aibă în premieră avantaj de două goluri, 18-16 (39). Chambery a egalat, dar vicecampioana României s-a desprins din nou, 21-19 (45). CSMB a mai avut 22-20 și 23-21, dar francezii au revenit din nou. Finalul a fost dramatic — CSMB a ratat atacul când mai era un minut, la 25-25, iar oaspeții aveau șansa de a marca golul victoriei, însă Panic a aruncat peste poartă. În ultimele secunde, CSMB a avut, la rândul său, șansa de a înscrie golul victoriei, dar Milosevic nu a nimerit poarta.

Au evoluat echipele:
CSM București: Mario Blazevic, Ionuț Iancu — Tiberiu Constantinescu (4 goluri), Javier Humet Gaminde (8), Sasa Marijanac (8), Naumce Mojsovski (1), Nicușor Negru (1), Marius Novanc, Iulian Stamate (3), Marius Stavrositu, Krsto Milosevic, Adrian Rotaru. Antrenor: Zvonko Sundovski.
Chambery Savoie Handball: Radivoje Ristanovic, Yann Genty — Edin Basic, Alexandre Tritta (1), Queido Traore (1), Damir Bicanic (9), Gregoire Detrez (2), Jerko Matulic (1), Timothey N’guessan, Marko Panic (4), Pierre Paturel (1), Melvin Richardson (6). Antrenor: Ivica Obrvan.

Au arbitrat sârbii Marko Boricic și Dejan Markovic, iar delegat EHF a fost norvegianul Svein Olav Oie.

În altă partidă din Grupa D, suedezii de la Ystads IF a dispus de Helvetia Anaitasuna cu 32-31.

În clasament, pe primul loc se află Chambery Savoie Handball, cu 3 puncte, urmată de Helvetia Anaitasuna, 2 p, Ystads IF, 2 p, CSM București, 1 p.

Următoarea partidă a ”tigrilor” va avea loc pe 27 februarie, când CSM București va primi vizita echipei Ystads IF.

Un străin mutat la Botoșani, fericit în România. A trecut prin momente cumplite: „Vindeam faianță în Grecia și mâncam o dată la 3 zile”
Ce a scris în biletul de adio tânăra polițistă care s-a sinucis în gara din Strehaia. Ți se rupe sufletul
Poliţistul care a accidentat-o mortal pe Raisa pe trecerea de pietoni a recunoscut scena cu bocancul. Cum îşi justifică, însă, gestul
Horoscop 20 ianuarie 2022. Leii, chiar dacă se văd deja încălecați pe niște cai mari, ar fi bine să stea cuminți, măcar pentru moment
Țările cu cele mai puternice armate din lume. Pe ce loc se clasează România
Marian Iancu a ajuns într-o stare deplorabilă: ”E terminat, de-abia mai merge”. Ultimele informaţii despre fostul patron al lui Poli Timişoara
AZI PENTRU MÂINE. La ce să ai grijă și acum, chiar dacă sărbătorile s-au terminat