Copa America Centenario. Ce minunăție de gol în partida Columbia - Paraguay  2-1! James Rodriguez a făcut show | VIDEO
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Copa America Centenario. Ce minunăție de gol în partida Columbia – Paraguay 2-1! James Rodriguez a făcut show | VIDEO

De Octavian Cojocaru,

Copa America Centenario a programat noaptea trecută două meciuri din Grupa A. Columbia a obținut deja calificarea, după ce a izbutit și a doua victorie, acumulând 6 puncte.

James Rodriguez, jucătorul pentru care Real Madrid a plătit 80 de milioane de euro doar ca să-l țină rezervă, a arătat de ce este în stare la Copa America Centenario. El a fost omul meciului Columbia – Paraguay, scor 2-1. Mai întâi, i-a dat un assist lui Carlos Bacca, în minutul 12, apoi, în minutul 30, a majorat avantajul echipei sale cu un șut la colțul lung.

Golul meciului, o veritabilă minunăție, l-a reușit Paraguay, prin Victor Ayala, care a tras formidabil, de la peste 25 de metri,sub transversală.

În celălalt meci al Grupei A, SUA – Costa Rica, scor 4-0.

În clasament conduce Columbia (6 puncte), urmată de SUA (3 puncte), Paraguay și Costa Rica (ambele 1 punct).

COLUMBIA – PARAGUAY 2-1

SUA – COSTA RICA 4-0

A mers cu vacile și a muncit pe câmp, viața i-a fost ca un carusel, dar a reușit să ajungă cineva. Acum toată România îl cunoaște
Andreea Esca, un nou gest șocant. Ce face acum, după ce s-a vindecat. I-a uluit pe toți
Horoscop 3 august 2020. Gemenii intră în conflicte cu cei din anturajul apropiat sau cu persoane necunoscute