Sport Libertatea > Sport

Golden State Warriors a pus-o la podea și pe Brooklyn Nets. S-a făcut 22-0! GALERIE FOTO

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Luni, 07 decembrie 2015, 03:40

[gallery ids="1341672,1339517,1341673"]

Pur și simplu, nu pot fi opriți de niciun adversar, în acest start de sezon din NBA, campionatul nord-american de baschet! Campionii de la Golden State Warriors au făcut spectacol, duminică noapte, și în deplasarea de la New York, cu Brooklyn Nets.

S-a terminat urât pentru gazde, 98-114. La pauză, campioana din NBA conducea strâns, 57-54, iar în sfertul 3, gazdele au avut un avans de 5 puncte.

A fost momentul în care Curry, Thompson, Green, Iguodala, Bogut și Barbosa s-au pus pe treabă și au preluat frâiele partidei.

22-0
este palmaresul pe care îl are Golden State Warriors, în acest fabulos, unic, start de sezon în NBA – campionatul nord-american de baschet, cel mai puternic și mai spectaculos din lume. Cifra din dreptul victoriilor consecutiv reprezintă un record absolut în NBA, pe care Golden State Warriors îl îmbunătățește de la meci la meci.

Specialiștii americani susțin că seria victorioasă a celor de la Golden StateWarriors poate fi oprită doar de către Indiana Pacers, echipă al cărei lider din teren este Paul George.

Momente grele pentru Duckadam după ce s-a mutat în SUA cu familia. Calvarul a început după ce a cumpărat o casă
De ce a fost omorât, de fapt, Emi Pian. Motivele aiuritoare ale crimei între interlopi
Horoscop 5 august 2020. Taurii fac evaluări greșite, mai ales în cauzele unor probleme din familie