ACS Poli Timișoara – FC Botoșani 0-1

Minutul 90+4: Final de meci. Prima parte a meciului a fost relativ interesantă. În a doua jumătate, timișorenii au jucat parcă cu gândul de a-l demite pe antrenorul Leo Grozavu. Bănățenii n-au tras la poartă după ce oaspeții au marcat. ACS Poli a ajuns la 15 meciuri conseccutivve fără victorie în Liga 1.

Minutul 85: Gazdele n-au tras nici măcar o dată la poartă după golul oaspeților!

Minutul 61: GOOL FC BOTOȘANI. Golofca a pătruns pe stânga, a centrat în careu, de unde Mircea Axente a înscris. Fostul timișorean se află la primul gol pentru moldoveni.

Minutul 46: A început partea a doua.

Minutul 45+1: Final de primă repriză. N-a fost un meci rău, dar i-au lipsit tocmai sarea și piperul, adică golurile.

Minutul 20: După un start destul de energic, cu multe atacuri, cele două echipe s-au „tăiat”.

Minutul 1: Meciul a început. Axente a fost aproape de cel mai rapid gol al sezonului din Liga 1, dar a țintit bara în secunda 10!

Echipele de start

ACS POLI: Straton – Haruţ, Melinte, Cânu, Oliva – Enescu, Vaşvari – Munteanu, Zaluschi, Ciucur – Drăghici

Rezerve:
Curileac, Ţigănaşu, Croitoru, Străuţ, Bârnoi, Artean, M. Roman II

Antrenor: Leo Grozavu

FC BOTOȘANI: Cobrea – Dumitraş, Plămadă, Burcă, Acsinte – Oaidă, Cucu – Moruţan, Rodriguez, Golofca – Axente

Rezerve:
Pap, L. Fulop, Chitoşcă, Muşat, Miron, Golubovici, Serediuc

Antrenor:
Costel Enache

Discursul lui Hellvig de la Cluj: pot încăpea patriotismul și globalismul în același coș?
Recomandări

///

30 octombrie 2017, Sepsi – FC Botoşani 0-2: a fost ultima victorie bifată de moldoveni în deplasare pe prima scenă. Au urmat două remize şi patru partide pierdute.

ACS Poli Timişoara vs FC Botoşani în Liga 1: 12 jocuri – două victorii Poli – 3 remize – 7 victorii FC Botoşani.

Palmares cu Poli gazdă: 6 jocuri – o victorie Poli – două remize – 3 victorii FC Botoşani.

– 16 august 2013, primul meci: Poli – FC Botoşani 0-1 (gol Răzvan Tincu).

– Întâia victorie izbutită de bănăţeni: 27 iulie 2015, Poli – FC Botoşani 1-0 (Robert Elek).

-4 aprilie 2016, FC Botoşani-Poli 6-1, cea mai clară victorie izbutită de moldoveni pe teren propriu în Liga 1;

– 18 august 2016, Poli – FC Botoşani 0-5: cea mai mare diferenţă pentru Botoşani în deplasare pe prima scenă.

Ultimul meci s-a încheiat la egalitate

– Ultima victorie reuşită de bănăţeni: 10 martie 2017, FC Botoşani -ACS Poli 1-2.

– Ultima victorie din contul moldovenilor: 8 august 2017, FC Botoşani – ACS Poli Timişoara 1-0 (marcator Levente Fulop).

– Cea mai recentă confruntare directă: 17 noiembrie 2017, Poli Timişoara – FC Botoşani 1-1 (Comin Bîrnoi / Mihai Roman I).

Partida va fi una specială pentru Leo Grozavu, care a antrenat ani buni gruparea moldavă, unde a strâns 107 meciuri pe banca botoşănenilor doar în Liga 1 (38 victorii – 30 remize – 39 înfrângeri), reuşind alături de aceştia calificarea în cupele europene la finalul sezonului 2014-2015.

Ce a răspuns Visarion Alexa când a fost sunat de un alt preot care îl întreba de hărțuirea sexuală
Recomandări

Leo Grozavu vs Constantin Enache în Liga 1, duel în premieră.

Mediile de vârstă ale celor două loturi: ACS Poli Timişoara – 28 ani şi 5 luni; FC Botoşani – 26 ani şi 6 luni.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.

Un rus mutat în România a fost șocat de Capitală, nu se aștepta: "Trebuie să spun despre București"
GSP.RO
Secretele Regelui Charles, dezvăluite după încoronare. Are cele mai bizare CERINȚE legate de DORMITOR
Sarah, fiica Anamariei Prodan, mesaj controversat pentru Reghe, după ce a bătut-o pe mama ei! A stârnit multe reacții
Viva.ro
Românii vor primi următoarea factură la curent peste 3 luni şi ar putea avea o surpriză mare. Experţii vin cu 3 opţiuni pentru a fi pregătiţi
Prima țară care anunță că susține anexarea ilegală a regiunilor ucrainene de către Putin
”Călugărul-amant” al deputatului PSD Aurel Bălășoiu susține că are imagini cu mai mulți arhiepiscopi. Numele lui ÎPS Teodosie, pomenit în acest caz
FANATIK.RO
Apar informaţii dramatice: o decepţie în dragoste şi o sumă uriaşă datorată pentru Florin Zalomir, campionul român găsit decedat în casa din Otopeni!