Au marcat: Olivier Giroud 5, 33, 59, Marcos Alonso 45, Callum Hudson-Odoi 78.

FC Krasnodar – Valencia 1-1
Au marcat: Magomed-Şapi Suleimanov 85, respectiv Goncalo Guedes 90+3.
În tur: 1-2.

RB Salzburg – Napoli 3-1
Au marcat: Munas Dabbur 25, Fredrik Gulbrandsen 65, Christoph Leitgeb 90+2, respectiv Arkadiusz Milik 14.

Napoli, cu fundaşul român Vlad Chiricheş timp de 78 de minute, a fost învinsă cu 3-1 de RB Salzburg, în deplasare, dar s-a calificat în sferturi după victoria la scor de forfait din tur, 3-0. Echipa pregătită de Carlo Ancelotti a deschis scorul la Salzburg, prin Milik, dar apoi campioana Austriei a punctat de trei ori, prin Dabbur, Gulbrandsen şi Leitgeb.

Arsenal – Rennes 3-0
Au marcat:
Pierre-Emerick Aubameyang 5, 72, Ainsley Maitland-Niles 15.

În tur: 1-3.

Benfica Lisabona – Dinamo Zagreb 3-0, după prelungiri
Au marcat: Jonas 71, Francisco Ferreira 94, Alex Grimaldo 105.
Cartonaş roşu: Petar Stojanovic (Dinamo, 104).
În tur: 0-1.

Inter Milano – Eintracht Frankfurt 0-1
A marcat: Luka Jovici 6.
În tur: 0-0.

Slavia Praga – Sevilla 4-3, după prelungiri
Au marcat: Michael Ngadeu-Ngadjui 14, Tomas Soucek 47 – penalty, Mick van Buren 102, Ibrahim Traore 119, respectiv Wissam Ben Yedder 44 – penalty, Munir El Haddadi 54, Franco Vazquez 98.
În tur: 2-2.

Slavia Praga, cu Alexandru Băluţă pe banca de rezerve, a produs surpriza serii, eliminând cu 4-3, după prelungiri, formaţia spaniolă Sevilla, multiplă câştigătoare a competiţiei.
După 2-2 în Andaluzia, Slavia a deschis scorul prin camerunezul Michael Ngadeu-Ngadjui (ex-FC Botoşani), în min. 14, dar la pauză scorul a fost egal, francezul Wissam Ben Yedder marcând înainte de pauză (44 – penalty). Tomas Soucek (47 – penalty) a readus echipa cehă în avantaj, însă Munir El Haddadi (54) a egalat din nou. Meciul a intrat în prelungiri, iar ibericii au marcat un gol, prin Franco Vazquez (98), ce părea a fi cel al calificării. Mick van Buren (102) a readus speranţele praghezilor, iar Ibrahim Traore (119) a înscris golul victoriei şi al calificării, într-un final dramatic, după o fază confuză.

Villarreal – Zenit St. Petersburg 2-1
Au marcat: Gerard Moreno 29, Carlos Bacca 47, respectiv Branislav Ivanovic 90+1.

În tur: 3-1.

VIDEO / Liga Campionilor 2019, optimi, retur. Barcelona, cu toate pânzele sus. Toate rezultatele

Giovanni Becali, derapaj rasist. Incredibil ce a spus despre Djokovic în direct la TV: "Tu, Djokovic, miliardar, cu avion privat...
Prinsă în pădure cu amantul! O celebră prezentatoare de la noi și-a spulberat căsnicia