MENIU CAUTĂ
15 Ian. 2019 22:09

Meciurile amicale ale echipelor din Liga 1 în cantonamentele de iarnă din 2019. Astra a remizat cu Young Boys. Botoșani a trecut de Ludogoreț. Toate rezultatele

Distribuie

Meciurile amicale ale echipelor din Liga 1 în cantonamentele de iarnă din 2019. Libertatea vă va ține la curent cu toate rezultatele.

CFR Cluj (Antalya, Turcia, 12-26 ianuarie)

  • 16 ianuarie: CFR Cluj – FC Vorskla Poltava
  • 18 ianuarie: CFR Cluj – FC Zurich
  • 22 ianuarie: CFR Cluj – Ludogoreț Razgrad
  • 15 ianuarie: CFR Cluj – AS Trencin

FCSB (Marbella, Spania, 10-24 ianuarie)

  • 17 ianuarie: FCSB – FC Lucerna (Elveția)
  • 2o ianuarie: FCSB – Shanghai Shenhua (China)
  • 23 ianuarie: FCSV – Dinamo Kiev (Ucraina)

U Craiova (Antalya, Turcia, 8-26 ianuarie)

  • 13 ianuarie, ora 15.00: U Craiova – Adana 2-1 (A. Cristea 11, Baicu 61)

U Craiova, echipa de start: Popescu – Dimitrov, Donkor, Tiago, Bancu – Bărbuț, Mateiu, Bic, Mitriță – Rocha, A. Cristea. Repriza a doua: Pigliacelli – Martici, R. Popa, Kelici, Briceag – Meza Colli, Fedele, Cicâldău, Baicu – Nițu, Mihăilă.

  • 19 ianuarie, ora 16:00: U Craiova – Vorskla
  • 25 ianuarie, ora 16.00: U Craiova – Ferencvaros

Viitorul (Belek, Turcia, 11-25 ianuarie)

  • 14 ianuarie, ora 18.00: Viitorul – Ferencvaros (Ungaria) 2-1 (Voduț 16, A. Pitu 71; Nicolas Popescu a intrat in mjnutul 89)

Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi – Boboc, Țîru, Mladen, De Nooijer – Achim, Băluță, Casap – Vînă, Voduț, I. Hagi. Au mai intrat: Cojocaru – Ciobanu, Leca, Ghiță, Kuipers, Neciu, Grosu, Artean, Popescu, Houri, Mălăele, Iacob, Tîrcoveanu, Eric, Drăguș, L. Munteanu, Pitu.

  • 17 ianuarie, ora 12.00: Viitorul – Rubin Kazan (Rusia)
  • 17 ianuarie, ora 18.00: Viitorul – Daejeon Citizen (Coreea de Sud)
  • 21 ianuarie, ora 11.00: Viitorul – Vejle (Danemarca)
  • 21 ianuarie, ora 18.00: Viitorul – Lechia Gdansk (Polonia)
  • 24 ianuarie, ora 11.00: Viitorul – Yenisey (Rusia)
  • 24 ianuarie, ora 18.00: Viitorul – Saburtalo (Georgia)

Astra (Lara, Turcia, 8-22 ianuarie)

  • 11 ianuarie: Astra – Gaziantep (Turcia 2) 2-0/ Belu, Alibec
  • 14 ianuarie: Astra – Elazig (Turcia 2) 2-0 (Crișan, Llulaku)
  • 15 ianuarie: Astra – Young Boys Berna (Elveţia 1) 1-1 (Llulaku 20/ Ngamaleu 86)
  • 18 ianuarie: Astra – Orenburg (Rusia 1)
  • 20 ianuarie: Astra – Beroe Stara Zagora (Bulgaria 1)

Sepsi (Belek, Turcia, 10-25 ianuarie)

  • 13 ianuarie: Sepsi OSK – Sivasspor 1-2 (Mensah)
  • 16 ianuarie: Sepsi OSK – FC Aktobe
  • 20 ianuarie: Sepsi OSK – FC Mariupol
  • 22 ianuarie: Sepsi OSK – Szombathelyi Haladás
  • 24 ianuarie: Sepsi OSK – FC Dunav Ruse

Gaz Metan Mediaș (Antalya, Turcia, 13-25 ianuarie)

  • 15 ianuarie: Gaz Metan – Ferencvaros (Ungaria) 0-0
  • 18 ianuarie: Gaz Metan – Neftci Baku (Azerbaidjan)
  • 21 ianuarie: Gaz Metan – Daejeon Citizen (Coreea de Sud)
  • 24 ianuarie: Gaz Metan – FC Mariupol (Ucraina)

FC Hermannstadt

FC Botoșani (Belek, Turcia, 10-22 ianuarie)

  • 12 ianuarie, ora 17:00: FC Botoșani – Qarabag (Azerbaidjan)/ amânat din cauza ploii
  • 15 ianuarie: FC Botoșani – Ludogoreț (Bulgaria) 3-1 (Burcă 36, Fulop 64, Golofca 69/ Natanael 12).

FC Botoșani: Fraisl – Patache, Chindriș, Burcă, Soileidis – Onghenda, Diakite, Papa – Corban, Roman, Buș. În actul secund, au intra pe teren Pap – Dumitraș, Miron, Pițian, Jeison – Târșa, Rodriguez, Fabbrini – Golofca, Fulop, Armando.

  • 17 ianuarie: FC Botoșani – Paksi (Ungaria)
  • 19 ianuarie: FC Botoșani – Meppen (Germania 2)
  • 21 ianuarie: FC Botoșani – Orenburg (Rusia)

CSM Poli Iași (Antalya, Turcia, 12-25 ianuarie)

  • 15 ianuarie: Poli – Korona Kielce (Polonia)/ amânat pentru 16 ianuarie
  • 17 ianuarie: Poli – Esteghlal (Iran)
  • 20 ianuarie: Poli – Diosgyor Miskolc (Ungaria)
  • 21 ianuarie: Poli – Dinamo Zagreb (Croația)
  • 23 ianuarie: Poli – Shkupi FC (Macedonia).

Dinamo (Antalya, Turcia, 11-25 ianuarie)

  • 13 ianuarie: Dinamo – Hajduk Split (Croația) 0-2 (Tudor 4, Gyurcso 79)

Dinamo: Eșanu – Sorescu, D. Ciobotariu, I. Filip, R. Grigore, Mustoe – Zenke, Atmane, G. Crețu, Longher – Montini au evoluat, din primul minut, pentru dinamoviști, iar după pauză au mai jucat Fara – Gomelt, D. Popa, Aliji, Răducan, Krans, Ehmann și Măgureanu.

  • 16 ianuarie: Dinamo – Sion (Elveția)
  • 20 ianuarie: Dinamo – Metalurgs Liepaja (Letonia)

Dunărea Călărași (Side, Turcia)

  • 13 ianuarie: Dunărea Călărași – Uerdingen 1-1 (Mediop Ndiaye 76/ Schorch 80)

Concordia Chiajna

FC Voluntari (Antalya, Turcia, 13-25 ianuarie)

  • 16 ianuarie: FC Voluntari vs.Zalaegerszeg ( Ungaria Liga 2)
  • 18 ianuarie: FC Voluntari vs. Zira (Azerbaidjan Liga 1)
  • 20 ianuarie: FC Voluntari vs. Esteghlal (Iran Liga 1)
  • 22 ianuarie: FC Voluntari vs Zemun (Serbia Liga 1)
  • 24 ianuarie: FC Voluntari vs. Haladas ( Ungaria Liga 1)
Loading...
Comentarii