Selecţionerul Victor Piţurcă va susţine o conferinţă de presă, la CNT Mogoşoaia, la ora 12.30, iar antrenamentul de la ora 18.00, programat tot la Mogoşoaia, va fi deschis în întregime reprezentanţilor mass-media.

„Stranierii” vor fi anunţaţi, vineri, urmând ca numele jucătorilor convocaţi din campionatul intern să fie anunţate duminică.

Delegaţia României va pleca de pe Aeroportul Otopeni la 5 septembrie, ora 17.30.

Antrenamentul oficial al României va avea loc în 6 septembrie, de la ora 11.30, pe arena „Karaiskakis”, acesta urmând a fi deschis presei pentru primele 15 minute. La finalul şedinţei de pregătire este organizată o conferinţă de presă la care vor participa selecţionerul Victor Piţurcă şi căpitanul echipei naţionale.

Revenirea în ţară a delegaţiei României este programată la 8 septembrie, la ora 14.10.

Echipa naţională a României va debuta, duminică, 7 septembrie, de la ora 21.45, în preliminariile Campionatului European din 2016, urmând să întâlnească selecţionata Greciei.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.