Alintat de coechipieri de la inceputul meciului, „dintosul” a reusit sa inscrie in minutul 19 dupa un un-doi de exceptie cu Christian Vieri, spre marea satisfactie a colegilor, dar si a adversarilor. Atacantul carioca nu mai marcase in Serie A de la 21 noiembrie 1999, mai exact din meciul Inter Milano – Lecce (6-0). „Dupa gol, m-am simtit ca un copil fericit”, au fost primele cuvinte rostite de starul brazilian dupa meciul castigat cu 3-1.
Hellas Verona, cu Mutu din primul minut, a pierdut in ultimele minute la Udinese. Adrian a jucat excelent pana in minutul 79, fiind inlocuit cu Teodorani. Eliminarea lui Seric a insemnat insa dezastrul pentru echipa lui Alberto Malesani.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.