Echipa pregătită de Cosmin Olăroiu, Al Ahli Dubai, a fost învinsă de Al Jazira, scor 2-0, în etapa a 19-a a campionatului din Emiratele Arabe Unite.

Golurile învingătorilor au fost marcate de M. Vucinici (67) şi de Ali Ahmed Mabkhout (76) din lovitură de pedeapsă. Al Ahli Dubai a ratat un penalty prin Ahmed Khalil, la scorul de 0-0, în minutul 51. Învingătorii au ăncheiat meciul în inferioritate numerică, în urma eliminării lui B. Saeed din minutul 86.
În urma acestui rezultat, echipa lui Oli a rămas pe locul şapte în clasament, cu 27 de puncte.

Al Jazira este pe locul 2, cu 39 de puncte, iar lider este Al Ain, cu trei puncte mai multe, dar cu un meci mai puțin disputat.

Elena Ceauşescu a vizitat Facultatea de Chimie, iar liftul NU mergea. Etajele Universităţii erau URIAȘE... ce-a urmat pare ireal, dar e cât se poate de adevărat