14 Mar. 2018 20:44

PSG a trecut de Angers, într-un meci din etapa a 31-a din Ligue 1. Dublă Mbappe, cartonaș roșu și emoții pe final.

Echipa antrenată de Unai Emery a câştigat cu 2-1, partida disputată pe Parc des Princes, împotriva celor de la Angers, într-un meci din runda cu numărul 31 din Ligue 1. Kylian Mbappe a marcat ambele goluri ale celor de la PSG, în minutele 12 şi 25, în timp ce Angers a răspuns prin reuşita lui Karl Ekambi (75).

Mbappe a avut şi ghinion: bara s-a opus unui hat-trick spectaculos al acestuia, în minutul 83.

Angers a fost aproape de o surpriză, dar Trapp a a avut un reflex de senzaţie la reluarea lui Toko Ekambi, din minutul 90.

Thiago Motta a fost eliminat în minutul 16, după ce l-a călcat pe spate pe Romain Thomas.

PSG a câştigat al 16-lea meci din acest sezon disputat pe Parc des Princes, în Ligue 1, din tot atâtea partide disputate şi nu a mai pierdut în Ligue 1 acasă  martie 2016. Parizienii şi-au egalat recordul de 39 de meciuri consecutive fără înfrângere pe teren propriu în primul eşalon din Franţa, stabilit în perioada 16 ianuarie 1993-18 decembrie 1994.