razoIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 3

Sâmbătă noapte, Standard a trecut, după prelungiri, de Genk, scor 1-0. A decis reușita lui Renaud Emond, din minutul 92. Genk a terminat confruntarea în 10 oameni, fiind eliminat Bojan Nastic (minutul 120).

Răzvan Marin a câștigat Cupa Belgiei. Primul trofeu pentru român cu Standard Liege / VIDEO
Foto: Le Soir

Răzvan Marin a fost titular și a jucat toate minutele. În minutul 103, a văzut un cartonaș galben. Și ex-dinamovistul Collins Fai a fost integralist, încasând, de asemenea, un avertisment, în minutul 82. Marin a venit pe podium cu steagul României. La final, antrenorul învingătorilor a fost stropit cu șampanie.

Răzvan Marin a câștigat Cupa Belgiei. Primul trofeu pentru român cu Standard Liege / VIDEO

DRUMUL PÂNĂ ÎN FINALĂ

KSK Heist (4-0) Răzvan Marin a câștigat Cupa Belgiei. Primul trofeu pentru român cu Standard Liege / VIDEO
RSC Anderlecht (0-1) Răzvan Marin a câștigat Cupa Belgiei. Primul trofeu pentru român cu Standard Liege / VIDEO
KV Oostende (2-3) Răzvan Marin a câștigat Cupa Belgiei. Primul trofeu pentru român cu Standard Liege / VIDEO
Club Brugge (4-1 + 3-2) Răzvan Marin a câștigat Cupa Belgiei. Primul trofeu pentru român cu Standard Liege / VIDEO
KRC Genk

Răzvan Marin a câștigat Cupa Belgiei. Primul trofeu pentru român cu Standard Liege / VIDEO

În sezonul regular, Standard, pregătită de portughezul Ricardo Sa Pinto, a terminat pe locul 6, calificându-se in extremis în play-off. Genk a terminat pe poziția a 5-a, dar tot cu 44 de puncte.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.