Laurențiu Reghecampf n-o duce prea bine, ba, din contră, s-a umplut de penibil în Liga Campionilor Asiei.

Dar în competițiile interne a mai dres busuiocul. Echipa sa, Al-Wahda, s-a calificat în finala Cupei Emiratelor Arabe, după o victorie de poveste contra celor de la Dibba Al-Fujarah.

În tur, echipa lui Reghe învinsese cu 4-2 în deplasare și luase o opțiune importantă pentru calificare.

Reghe și-a dus echipa în finala Cupei. A întors meciul în prelungiri

În returul disputat azi, Al-Wahda era condusă cu 2-0 în minutul 4! Al-Wahda a egalat până la pauză, dar în minutul 48, oaspeții au marcat din nou și conduceau cu 4-3. Cu încă un gol, ar fi trimis meciul în prelungiri.

În finalul meciului, echipa lui Reghe a întors incredibil. Sebastian Tagliabue a marcat în minutele 90 și 90+4 și Al-Wahda a câștigat.

Al-Wahda o va întâlni în ultimul act pe câștigătoarea din cealaltă semifinală dintre Al-Ahli Dubai și Al Wasl. Laurențiu Reghecampf va lupta astfel pentru al doilea său trofeu în Emirate, după ce recent a câștigat Supercupa Emiratelor Arabe.

Cu ce echipă de fotbal ține Halep! Simona, pe urmele lui Pleșan. Cum a fost prinsă că a ”trădat”