Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > Seara românilor. Vali Lazăr a marcat golul victoriei în Al Alhi - Al Sailiya 1-2. Maxim - deloc, Rotariu - titular / VIDEO

Seara românilor. Vali Lazăr a marcat golul victoriei în Al Alhi – Al Sailiya 1-2. Maxim – deloc, Rotariu – titular / VIDEO

Seara românilor. Grigore și Lazăr, titulari în Al Alhi - Al Sailiya. Meciul de la Doha s-a terminat cu succesul oaspeților, scor 2-1.

De Daniel Conțescu,

Gazdele, locul 7 înaintea etapei a 21-a, au egalat în minutul 82. Din minutul 79, echipa românilor a jucat în 10, fiind eliminat Mohammad Jumaa. Valentin Lazăr a punctat în ultimul minut al confruntării, după ce fostul dinamovist a centrat peferfect din corner la primul gol. Ambii români au fost integraliști.

În Belgia s-a disputat jocul de campionat Westerlo – FC Bruges, scor 1-2, contând pentru etapa a 27-a. La oaspeți, care sunt liderii clasamentului, Dorin Rotariu, ex-Dinamo, a fost titular. Timișoreanul a jucat 79 de minute, când a fost substituit de Lior Rafaelov. La pauză, gazdele au condus 1-0.

În Germania, Bundesliga 2, liderul VfB Stuttgart joacă (ora 19.30), în deplasare, cu FC Heidenheim 1846, locul 5 după 20 de etape. Șvabii, care-l au pe Alex Maxim, sunt lideri, cu 41 de puncte. Maxim nu a fost în lot pentru acest meci.